برگزاری دومین سمینار آموزشی در دانشگاه شهرکرد

واحد آموزش شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه شهرکرد، جهت آشنایی دانشجویان این دانشگاه با مباحث فناوری نانو و کاربردهای آن در روز یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ ، اقدام به برگزاری سمینار آموزشی نمود.

این سمینار با حضور جناب مهندس طالبیان و دکتر علیزاده و جمعی از دانشجویان رشته های مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی برگزار گردید.

درپایان سمینار از علاقه مندان به شرکت در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو ثبت نام به عمل آمد.

لازم به ذکر است که گواهی حضور به شرکت کنندگان در سمینار اعطا گردید.

photo_2015-12-19_09-08-06

photo_2015-12-19_09-08-38

ثبت نام گروهی ششمین مسابقه ملی فناوری نانو

شرکت فناوری های پیشرفته آسیا در راستای اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده ستاد ویژه فناوری نانو، اقدام به ثبت نام علاقه مندان به شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو نموده است. مسابقه دانشجویی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقمندان به فناوری نانو برگزار می‌گردد.

ثبت نام به صورت گروهی و با ۵۰ درصد تخفیف انجام می شود.

زمانبندی:

شروع ثبت نام: ۱۳۹۴/۰۷/۱۳

پایان ثبت نام: ۱۳۹۴/۱۲/۲۸

زمان برگزاری آزمون: اردیبهشت ماه ۱۳۹۵

زمان اعلام نتایج: خرداد ماه ۱۳۹۵

سرفصل ها
• مفاهیم پایه
• نانو ساختارها
• روش‌های ساخت و سنتز نانو ساختارها
• روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز
• کاربردهای فناوری نانو
• تجاری سازی فناوری نانو

منابع پیشنهادی
مطالعه سایت آموزش فناوری نانو (www.edu.nano.ir) به عنوان تنها منبع پیشنهادی از طرف ستاد توسعه فناوری نانو به داوطلبان شرکت در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو توصیه شده‌است.

برای ثبت نام می توانید با شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ تماس حاصل فرمایید.

 

نشست توجیهی با مدیر پژوهش شرکت ذوب آهن اصفهان

مدیران شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا در نشتی که در تاریخ ۲۱ تیر ماه ۹۴ در محل شرکت ذوب آهن اصفهان برگزار شد، به معرفی ستاد فناوری نانو، دستاوردهای ایران در حوزه نانو، برنامه های ستاد در زمینه صنعتی سازی و رسوخ فناوری نانو در صنایع پرداختند.

در این جلسه که با حضور مدیریت واحد پژوهش ذوب آهن اصفهان برگزار شد، دو طرف بر ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در صنایع کشور علی الخصوص صنایع زیر ساختی و ادامه همکاری ها دراین زمینه تاکید کردند.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان بزرگترین کارخانه تولید انواع آهن و فولاد نظیر میلگرد، تیرآهن و….در کشور بوده و پتانسیل بسیار بالایی در زمینه بکارگیری فناوری نانو داراست.

نشست با مدیران صنعت فولاد و صنایع وابسته

شرکت فناوری های پیشرفته آسیا، در راستای رسالت خود در صنعتی سازی فناوری نانو، در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری نشست هایی را با مدیران عامل صنعت فولاد، رنگ، بتن، لاستیک سازی و تولید قطعات صنعتی برگزار نمود.

مدیرعامل شرکت در این جلسات به تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در فناوری نانو، معرفی ساختار ستاد نانو و برنامه های حمایتی آن از صنایع هدف فناوری نانو پرداخت. مدیران صنایع نیز با بیان چالش های صنعت خود خواهان استفاده از ظرفیت فناوری نانو در رفع این مشکلات شدند.

این جلسات جهت رسیدن به دیدگاه های مشترک و تفاهم همکاری، در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

photo_2015-05-09_08-58-46

برگزاری ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو در شهرستان بروجن

واحد آموزش شرکت فناوری های پیشرفته آسیا اولین مرحله ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو را با همکاری پژوهش سرای صدرا بروجن در روز جمعه ۴ اردیبهشت ماه ۹۴ در شهرستان  بروجن، همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار کرد.

برگزیدگان مرحله اول؛ شامل ۳۰ برگزیده کشوری در گام بعد در تابستان ۹۴ یک اردوی عملی آموزشی ۱۰ روزه را می‌گذرانند. در این مرحله، دانش‌آموزان ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو بازدید می‌کنند.

در پایان، دانش‌آموزان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز در یک آزمون با هم به رقابت می‌پردازند. این آزمون در دو بخش سوالات کتبی و همچنین ارایه دستاوردهای علمی خود طی این دوره، در قالب مقاله علمی و ارایه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود.

تصاویر حضور دانش آموزان شهرستان بروجن در ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو:

5

4

 

 

 

 


 

آگهی استخدام

شرکت پژوهشگران فناوری های پیشرفته آسیا از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته های علوم پایه و فنی مهندسی با پایان نامه مرتبط با علوم و فناوری نانو برای شرکت در مصاحبه استخدام دعوت بعمل می آورد.

واجدین شرایط می توانند رزومه خود را تا پایان سال به آدرس: info@pfpa.co.ir ارسال نمایند.

ورود به پنجمین سال فعالیت

شرکت پژوهشگران فناوریهای پیشرفته آسیا، سوم اسفند ماه ۱۳۹۲، چهارمین سالگرد تاسیس خود را جشن خواهد گرفت.این شرکت در ۳ اسفند ۱۳۸۸ به همت جمعی از دانشجویان رشته های فنی مهندسی و علوم پایه وقت با هدف توسعه فناوری های نوین در جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. از جمله اقدامات این شرکت طی چهار سال گذشته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش بیش از ۵۰۰۰ دانش آموز در قالب سمینار و کارگاه آموزشی فناوری نانو

آموزش بیش از ۱۵۰۰ دانشجو در قالب سمینار آموزشی فناوری نانو

تجهیز ۶ مرکز پژوهشی در زمینه فناوری نانو

سرمایه گذاری روی دو طرح تولیدی دانش بنیان

مدیریت و پشتیبانی محتوای سایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو