برگزاری نشست کاربردهای صنعتی نانو در صنعت سنگ

برگزاری نشست کاربردهای صنعتی نانو در صنعت سنگ

نانو و صنایع تولید و فراوری سنگ: نشست کاربردهای صنعتی نانو در صنایع سنگ‌بری محمودآباد برگزار شد.

در هفته چهاردهم از برگزاری سلسله نشست های صنعتی معرفی فرصت ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در قالب طرح «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، که با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان در حال اجرا است، در روز یکشنبه ۲۸ شهریور ماه 1400، با حضور شرکت نانوفراز سپاهان و نانو فناوران خاور که دقایقی را به ارائه محصولاتشان پرداختند؛ شرکت های مستقر در شهرک صنعتی محمودآباد با کاربردها و فرصت های صنعتی فناوری نانو در صنایع سنگ آشنا شدند. این نشست با حضور بیش از ۳۰ تن از از مدیران واحدهای سنگ فعال مستقر در شهرک صنعتی محمودآباد، بصورت وبینار و در بستر اسکای روم برگزار شد.
در این رشته نشست ها به ارائه مطالب زیر پرداخته شد:

-اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو
-معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع
-معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو
-معرفی حمایت‌های ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی
-معرفی راه‌حل های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع
-معرفی راهکارهای تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان و نانو

دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری، رفع چالش های موجود در خط تولید در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی و شناسایی واحدهای صنعتی مستعد برای دانش‌بنیان شدن، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.
در بخش آخر این نشست، تقاضاهای صنعتی در حوزه پوشش های محافظ سنگ، تصفیه پساب صنعتی و فیلتراسیون آلودگی و غبار ایجاد شده در صنایع از شرکت های حاضر در جلسه دریافت شد که اقدامات لازم جهت پیگیری این تقاضاها از سوی مجری این برنامه (شرکت فناوری های پیشرفته آسیا) در حال اجرا می باشد.
حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکتها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت نام از طریق مراجعه به نشانی nanoseminar.ir امکان پذیر است. مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می‌توانند ضمن مکاتبه با رایانامه IPS@nano.ir، و یا تماس با فن بازار استان اصفهان و شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۹۰، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود کسب اطلاع و اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *