برگزاری دومین سمینار آموزشی در دانشگاه شهرکرد

واحد آموزش شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه شهرکرد، جهت آشنایی دانشجویان این دانشگاه با مباحث فناوری نانو و کاربردهای آن در روز یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ ، اقدام به برگزاری سمینار آموزشی نمود.

این سمینار با حضور جناب مهندس طالبیان و دکتر علیزاده و جمعی از دانشجویان رشته های مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی برگزار گردید.

درپایان سمینار از علاقه مندان به شرکت در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو ثبت نام به عمل آمد.

لازم به ذکر است که گواهی حضور به شرکت کنندگان در سمینار اعطا گردید.

photo_2015-12-19_09-08-06

photo_2015-12-19_09-08-38

ثبت نام گروهی ششمین مسابقه ملی فناوری نانو

شرکت فناوری های پیشرفته آسیا در راستای اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده ستاد ویژه فناوری نانو، اقدام به ثبت نام علاقه مندان به شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو نموده است. مسابقه دانشجویی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقمندان به فناوری نانو برگزار می‌گردد.

ثبت نام به صورت گروهی و با ۵۰ درصد تخفیف انجام می شود.

زمانبندی:

شروع ثبت نام: ۱۳۹۴/۰۷/۱۳

پایان ثبت نام: ۱۳۹۴/۱۲/۲۸

زمان برگزاری آزمون: اردیبهشت ماه ۱۳۹۵

زمان اعلام نتایج: خرداد ماه ۱۳۹۵

سرفصل ها
• مفاهیم پایه
• نانو ساختارها
• روش‌های ساخت و سنتز نانو ساختارها
• روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز
• کاربردهای فناوری نانو
• تجاری سازی فناوری نانو

منابع پیشنهادی
مطالعه سایت آموزش فناوری نانو (www.edu.nano.ir) به عنوان تنها منبع پیشنهادی از طرف ستاد توسعه فناوری نانو به داوطلبان شرکت در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو توصیه شده‌است.

برای ثبت نام می توانید با شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ تماس حاصل فرمایید.

 

نشست توجیهی با مدیر پژوهش شرکت ذوب آهن اصفهان

مدیران شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا در نشتی که در تاریخ ۲۱ تیر ماه ۹۴ در محل شرکت ذوب آهن اصفهان برگزار شد، به معرفی ستاد فناوری نانو، دستاوردهای ایران در حوزه نانو، برنامه های ستاد در زمینه صنعتی سازی و رسوخ فناوری نانو در صنایع پرداختند.

در این جلسه که با حضور مدیریت واحد پژوهش ذوب آهن اصفهان برگزار شد، دو طرف بر ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در صنایع کشور علی الخصوص صنایع زیر ساختی و ادامه همکاری ها دراین زمینه تاکید کردند.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان بزرگترین کارخانه تولید انواع آهن و فولاد نظیر میلگرد، تیرآهن و….در کشور بوده و پتانسیل بسیار بالایی در زمینه بکارگیری فناوری نانو داراست.

نشست با مدیران صنعت فولاد و صنایع وابسته

شرکت فناوری های پیشرفته آسیا، در راستای رسالت خود در صنعتی سازی فناوری نانو، در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری نشست هایی را با مدیران عامل صنعت فولاد، رنگ، بتن، لاستیک سازی و تولید قطعات صنعتی برگزار نمود.

مدیرعامل شرکت در این جلسات به تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در فناوری نانو، معرفی ساختار ستاد نانو و برنامه های حمایتی آن از صنایع هدف فناوری نانو پرداخت. مدیران صنایع نیز با بیان چالش های صنعت خود خواهان استفاده از ظرفیت فناوری نانو در رفع این مشکلات شدند.

این جلسات جهت رسیدن به دیدگاه های مشترک و تفاهم همکاری، در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

photo_2015-05-09_08-58-46

برگزاری ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو در شهرستان بروجن

واحد آموزش شرکت فناوری های پیشرفته آسیا اولین مرحله ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو را با همکاری پژوهش سرای صدرا بروجن در روز جمعه ۴ اردیبهشت ماه ۹۴ در شهرستان  بروجن، همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار کرد.

برگزیدگان مرحله اول؛ شامل ۳۰ برگزیده کشوری در گام بعد در تابستان ۹۴ یک اردوی عملی آموزشی ۱۰ روزه را می‌گذرانند. در این مرحله، دانش‌آموزان ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو بازدید می‌کنند.

در پایان، دانش‌آموزان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز در یک آزمون با هم به رقابت می‌پردازند. این آزمون در دو بخش سوالات کتبی و همچنین ارایه دستاوردهای علمی خود طی این دوره، در قالب مقاله علمی و ارایه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود.

تصاویر حضور دانش آموزان شهرستان بروجن در ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو:

5

4

 

 

 

 


 

برگزاری سمینار آموزشی در دانشگاه شهرکرد

واحد آموزش شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه شهرکرد، جهت آشنایی دانشجویان این دانشگاه با مباحث فناوری نانو و کاربردهای آن در روز سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ ، اقدام به برگزاری سمینار آموزشی می نماید.

سرفصل های این سمینار عبارتند از:

  • مبانی فناوری نانو
  • تجهیزات اندازه گیری در مقیاس نانو
  • نانومواد و نانوذرات
  • کاربردهای فناوری نانو
  • فناوری نانو در ایران
  • آشنایی با پنجمین مسابقه ملی فناوری نانو

 

سمینار از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در سالن فارابی دانشکده علوم پایه برگزار خواهد شد.

همراه با اعطای گواهی معتبر حضور در سمینار از طرف ستاد فناوری نانو

دانشجویان علاقه مند به شرکت در این سمینار می توانند جهت ثبت نام با شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰-۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ تماس بگیرند یا به دفتر انجمن مکانیک مراجعه فرمایند.

نهایی

برگزاری سمینار دانش آموزی فناوری نانو در شهرستان بروجن

واحد آموزش شرکت فناوری های پیشرفته آسیا، با همکاری پژوهشسرای رازی بروجن، سمینار آموزشی فناوری نانو (ویژه پسران ) را در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ برگزار می کند.

علاقه مندان به شرکت در  این سمینار می توانند با شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۳۱۵۲۲۱۲۱۵۷ تماس حاصل فرمایند یا با ایمیل nano@pfpa.co.ir  مکاتبه نمایند.
 

برگزاری سمینار آموزشی علوم و فناوری نانو در شهرستان بروجن

واحد آموزش شرکت فناوری های پیشرفته آسیا در روز سه شنبه ۲۷آبان ماه ۱۳۹۳، سمینار آموزشی آشنایی با علوم وفناوری نانو را در شهرستان بروجن استان چهار محال و بختیاری، برگزار نمود.
در این سمینار که با هماهنگی پژوهشسرای صدرا شهرستان بروجن برگزار شد، ۱۸۰ نفر از دانش آموزان دختر از مقطع متوسطه  و تعدادی از مسئولان آموزش وپرورش شهرستان حضور داشتند.
بعد از اتمام زمان چهار ساعته سمینار و آشنایی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نانو و کاربرد های آن،شاهد استقبال کم نظیر دانش آموزان برای شرکت در المپیاد فناوری نانو بودیم.

امید است  شاهد درخشش دانش آموزان این شهرستان در المپیاد  فناوری نانو باشیم.